پیش بینی می‌شود که در سال جاری میلادی، میزان استفاده از برق خورشیدی در جهان با رسیدن به بیش از ۸۰ گیگاوات به بیشترین رقم در تاریخ استفاده از این نوع انرژی پاک برسد.

صنعت برق خورشیدی اروپا برآورد کرده که ظرفیت جهانی برق خورشیدی در سال جاری میلادی، به روند روبه رشد خود ادامه دهد و به بیش از ۸۰ گیگاوات برسد؛ این در حالی است که کاهش هزینه‌ها در این حوزه، عامل اصلی جهش در این صنعت و افزایش اقبال جهانی به آن شده است. 

برای مثال قیمت فتوولتائیک خورشیدی از سال ۲۰۰۹ میلادی به بعد، به دلیل توسعه فناوری و افزایش ظرفیت در بخش برق خورشیدی ۸۰ درصد کاهش یافته است.

همچنین مدیرعامل برق خورشیدی اروپا گفت: در سال گذشته میلادی ظرفیت برق خورشیدی جهان با رسیدن به ۶. ۷۶ گیگاوات، به یک رکورد رسید که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی ۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد؛ این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی فرصت مناسبی وجود دارد که بازار برق خورشیدی، رقمی بیش از ۸۰ گیگاوات را تجربه کند که این رشد جهانی عمدتا به چین بستگی دارد. 

بر همین اساس، چین در سال گذشته میلادی ۵. ۳۴گیگاوات از برق خورشیدی را به شبکه برق خود متصل کرد که تقریبا نیمی از ظرفیت جهان محسوب می‌شود؛ ضمن اینکه در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی هم ۱۲۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

منبع: برق نیوز

درباره مدیر ارشد

1 پاسخ به افزایش استفاده از برق خورشیدی در جهان
  1. […] فروش آن‌ها، ذخیره انرژی و استفاده در مواقعیست که برق شهری قطع شده است. این پروژه با استقبال فوق‌العاده‌ای در […]


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم با مدیریت